• info@tarhangeridonusum.com
  • 444 79 04

Tarhan Akademi

TARHAN AKADEMİ

Kalite asla tesadüf değildir

Türkiye genelinde 8 ayrı belediye ile çalışan Tarhan Geri Dönüşüm, halkımızı bu konuda bilinçlendirmek için kendi bünyesinde Tarhan Akademi birimini oluşturmuştur. Tarhan Akademi belediyelerimizle iş birliği yaparak çevre bilincini artırmayı amaçlayan bir çalışmadır.

Tarhan Akademi birimimiz geri dönüşümü bilinçlendirmek için farklı zaman aralıkları ile ilk okul çocuklarına seminerler vermektedir. Bu seminerlerde geri dönüşümün önemini, faydalarını ve nasıl yapıldığını anlatmaktayız. Seminerlerimizin sonunda eğitim alan kursiyerlerimizi tesislerimize davet ederek uygulamalı olarak anlatmaktayız. Hedef kitlemizi çocuklardan seçmemiz bir tesadüf değildir. Çevre koruma bilincini çocuk yaşlarda aşılayıp, çevreyi korumaya bu yaşlarda sağlamayı hedefliyoruz.

Bunun dışında mahalle çalışmaları yaparak halkımızı ayrıştırma konusunda bilgilendirerek, evsel atıkların ilk kaynaktan ayrıştırılmasını sağlamayı hedefliyoruz. Bu çalışmalarımız mahallelerde stand kurma ve broşür dağıtma sureti ile olmaktadır.

Tarhan Geri Dönüşüm olarak farklı ve yenilikçi projeleri Tarhan Akademi’de de uygulamaktayız. Buna örnek olarak bazı belediyelerde Geri Dönüşümü klasik metotlar yerine, halkımızı tiyatro gösterisi üzerinden bilgilendirdik. Bu gibi çalışmalarımız ilerleyen zamanlarda da devam edecektir.

Bilinçlendirme dışında Tarhan Akademi birimimiz Tarhan Geri Dönüşüm bünyesinde çalışanlara yılda en az 1 kere olmak eğitim vermektedir. Bu eğitimimiz 5 ana başlık üzerinden oluşmaktadır.

Bu başlıklar şunlardır;
- Ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplaması
- Ambalaj atıklarının yönetimi
- Çevre kirliliği ve geri dönüşüm
- Tehlikeli ve tehlikesiz atıkların ayrı toplanması
- Geri donuşum tesislerinde geri dönüştürülebilecek ambalaj atıkları